Слика у позадини: Козачка трагедија у Лијенцу - јун 1945. |
Љубазнишћу преосвећеног владике БРПАБ је добило екслузивно право да на свом сајту www.antikomunista.blogspot.com први пут на српском језику са ексклузивним фотографијама упозна српску јавност са овим неуобичајеним, а веома важним руским музејем.
Музеј је смештен на приватном имању господина Мелихова у пространој троспратној згради уз коју се налази живописна црква – брвнара посвећена св. цару мученику Николају испред које се уздиже импозантни споменик цару.
У саставу комплекса меморијала централно место заузима царениколајевска црква - брвнара |
Пред улазом у антибољшевички музеј белогардејац гази црвену аждају на којој стоје разни натписи: комунизам, социјализам, либерализам... |
Епископ Акакије и отац Алексеј са господином Мелиховим пред спомеником светом цару Николају |
Господин Мелихов указујући част уваженом госту кроз историјску причу и објашњења лично показује експонате музеја |
Експонати: бољшевичка антирелигиозна пропаганда |
Потрети вођа Бољшевичке револуција указују на њихову "посебну физиономију"... |
У сталној поставци музеја уврштена је Споменица "КОЧЕВСКА ГОЛГОТА" издана нашим Братсвом поводом обележавања 70. годишњице Кочевског комунистичког покоља, као и примерак Спомен крста "Памти Кочевје". |
Господин Мелихов је неколико пута хапшен док напорни судски процеси и дан данас трају на основу оптужби за пропагирање наводног екстремизма.
Господин Мелихов пред суђење за кривично дело екстремизма (читај антикомунизма) |
Господин Владимир Мелихов са митрополитом Виталијем |
"Поред све очаравајуће лепоте и светиње Русије, веома мучан и тежак утисак оставља ужасавајућа чињеница да се на сваком тргу већег или мањег града и села обавезно налази угланцани споменик или у најмању руку биста В. И. Лењина. Такође његови ликови, као и амблеми петокраке и српа и чекића могу се видети свуда, а сводови московског метроа врве од оваквих изображења. Држати свуда и на сваком месту Лењина и називати његовим именом тргове, булеваре, улице, реоне, школе, библиотеке, научно – културне установе, и као врхунац његову одвратну балзамовану лешину у самом срцу свете Русије, показује сву лаж тврдњи да се Русија ослободила демонског зла комунизма. Овај језиви и мрачни део Русије, преко кога многи олако прелазе, не може оставити ни једног часног човека равнодушним. Колико савремена постсовјетска или боље рећи неосовјетска Путиновска Русија може свакога одушевити својим старинама и светињама, толико га и даље живећи комунизам може крајње разочарати. Русија, земља јарке небеске светлости и најдубљег адског мрака, земља изненађујућих и крајњих супротности и контраста."
Прогон Музеја антибољшевичке борбе
Нема коментара:
Постави коментар
Уредништво блога задржава право да недоличне коментаре не објави или уклони.